Saame tuttavaks

Olen Kertu, Helides muusikateraapiast.

Olen üks ehe lugu sellest, et elu toob meid ikka sinna, kuhu jõudma peame. Vahel varem, vahel hiljem, aga ikka sinna kuhu vaja.

Helides muusikateraapia idee sündis mõttest pühenduda rohkem laste ja noorte heaolule, vaimsele ja füüsilisele tervisele. Seista hea selle eest, et vajalikud teenused oleksid nähtavad ja kättesaadavad, et vajalik abi jõuaks nende laste ja noorteni, kes seda kõige rohkem vajavad.

Saagu sellest üks kasulik ja vajalik leht kõikidele lapsevanematele, laste ja noortega tegelevatele spetsialistidele, muusikateraapia tudengitele või lihtsalt melomaanidele, kes soovivad kasutada muusikat eesmärgipäraselt tervise heaks.

Muusikateraapia teed olen käinud juba ligi 10 aastat. Selle aja jooksul olen omandanud kunstiteraapiate eriala bakalaureuse ja magistrikraadi muusikateraapia suunal ning muusikaterapeut tase 7 kutse. Sekka erinevad enesetäiendamised ja koolitused lahenduskesksest lühiteraapiast, süsteemsest pereteraapiast, neuroloogilisest ja vibroakustilisest muusikateraapiast, teadveloleku praktikatest, traumateadlikust ja kiindumuspõhisest sekkumisest, helide tervendavast mõjust, eripedagoogikast, sensoorsest integratsioonist jne. Aga koolitustest suurimad õpetajad on olnud ikka need lapsed ja noored, kellega on olnud rõõm muusikas kohtuda.

Iseenda hääles hoidmiseks teen asju, mis mulle meeldivad – veedan aega oluliste inimestega, liigun looduses, sõidan rattaga, tantsin, avastan uusi paiku, loen, kokkan, kirjutan, naudin vaikust või muusikat ning käin vajaduspõhiselt supervisioonis.

Kasuta võimalust piiluda muusikaterapeudi igapäevaellu ja tule lehte jälgima.